Belgie, Nizozemsko, Francie, Velká Británie, Německo ze Zeebrugge na lodi MSC Preziosa
Trasa:
Společnost: Loď:
od 12 320 Kč/os. (489 €)

Itinerář

DEN Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 1. Zeebrugge (Bruggy), Belgie (nalodění) --:-- 18:00
2. 2. Rotterdam, Nizozemsko 07:00 17:00
3. 3. Le Havre, Francie 09:00 21:00
4. 4. Southampton, Velká Británie 08:00 20:00
5. 5. Relaxační den na moři --:-- --:--
6. 6. Hamburk, Německo 07:00 21:00
7. 7. Relaxační den na moři --:-- --:--
8. 8. Zeebrugge (Bruggy), Belgie (vylodění) 07:00 --:--
  • 1.' '.den
    program den po dni
    1. den
    Zeebrugge (Bruggy), Belgie (nalodění) / Zeebrugge, jeden z nejmodernějších evropských přístavů, leží jen co by kamenem dohodil od slavných Brugg, kanály protkané středověké „perly“ zapsané na seznamu dědictví UNESCO. Jako důležité centrum obchodu s vlámským suknem se Bruggy rozvíjely především od 12.-15. století, z této doby pak pochází většina dochovaných budov i kostelů historického centra. Po zanesení vodních cest a přesunutí obchodu do Antverp se město dále nerozvíjelo. Díky tomu se tak dodnes uchoval unikátní soubor památek, mezi kterými vyniká např. kostel Panny Marie se sousoším od slavného Michelangela, náměstí Markt se zdobnými cechovními domy i starou tržnicí či zajímavá bazilika Svaté krve.
  • 2.' '.den
    program den po dni
    2. den
    Rotterdam, Nizozemsko / Jen co by kamenem dohodil od místa, kde se do Severního moře vlévá řeka Rýn, se v jihozápadním Nizozemí rozkládá Rotterdam. Největší evropský přístav je domovem hezké moderní architektury, zajímavých muzeí i památek UNESCO. Projděte se podél kanálů Staré čtvrti Delfshaven a z věže Euromast se kochejte panoramatickými výhledy na město. Prohlédněte si funkcionalistickou továrnu ze 20. let 20. století i větrné mlýny Kinderdijk, zapsané na seznam UNESCO. Navštivte některé ze zajímavých muzeí a pak vyrazte třeba do nedalekého Amsterdamu.
  • 3.' '.den
    program den po dni
    3. den
    Le Havre, Francie / Le Havre je vstupní branou do Normandie. Jeho strategická poloha v kanálu La Manche při ústí řeky Seiny do Atlantiku z něj udělala jeden z největších evropských přístavů. Od doby svého založení v r. 1517 byl pod neustálou hrozbou útoků. Nejvíce se ale na něm podepsala 2. sv. válka, během které byl prakticky zničen. Perlu moderní architektury z něj ovšem udělala poválečná přestavba pod taktovkou architekta A. Perreta, díky které bylo město zapsáno dokonce na seznam světového dědictví UNESCO. Z Le Havru se můžete vydat do blízkého Rouenu po stopách Johanky z Arku nebo do malebného Giverny obdivovat zahradu malíře Moneta.
  • 4.' '.den
    program den po dni
    4. den
    Southampton, Velká Británie / Na jižním pobřeží Velké Británie leží důležitý anglický přístav a největší město hrabství Hampshire, Southampton. Město proslulo jako brána do Anglie a místo, odkud v roce 1912 vyplul legendární Titanic. Projděte se kolem nejstarších středověkých hradeb v Anglii a v muzeu Tudor House se seznamte s historií domu z 16. století. Nenechte si ujít projížďku na největším britském parníku ani představení v divadle Mayflower, nejdéle působícím divadle mimo Londýn ve Velké Británii.
  • 6.' '.den
    program den po dni
    6. den
    Hamburk, Německo / Starobylé hanzovní město Hamburk se vždy pyšnilo přízviskem „německá brána do světa“. Metropole na řece Labi je nejdůležitějším přístavem a zároveň i druhým největším městem Německa. Turisty láká svou netradiční architekturou, zajímavou historií i špičkovými muzei. Zcela unikátní atmosféru má zachovalá „čtvrť skladišť“ Speicherstadt z 19. stol., která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Nikdo by také neměl vynechat procházku okolo městských jezer, historické centrum s krásnou novorenesanční radnicí či návštěvu obrovského přístavu.
  • 8.' '.den
    program den po dni
    8. den
    Zeebrugge (Bruggy), Belgie (vylodění) / Zeebrugge, jeden z nejmodernějších evropských přístavů, leží jen co by kamenem dohodil od slavných Brugg, kanály protkané středověké „perly“ zapsané na seznamu dědictví UNESCO. Jako důležité centrum obchodu s vlámským suknem se Bruggy rozvíjely především od 12.-15. století, z této doby pak pochází většina dochovaných budov i kostelů historického centra. Po zanesení vodních cest a přesunutí obchodu do Antverp se město dále nerozvíjelo. Díky tomu se tak dodnes uchoval unikátní soubor památek, mezi kterými vyniká např. kostel Panny Marie se sousoším od slavného Michelangela, náměstí Markt se zdobnými cechovními domy i starou tržnicí či zajímavá bazilika Svaté krve.